ausnehmen ne demek? ausnehmen nedir? ausnehmen anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   ausnehmen

   Türkçe

   çıkarmak; ayrı tutmak; ayırmak

  • Türkçe

   {'ausne:mın} çıkarmak; ayrı tutmak, ayırmak .

  • Türkçe

   çıkarmak; içini temizlemek; hariç tutmak

  • Türkçe

   l. (herausnehmen) cikarmak 2. (Bienenstock) bal sagmak 3. (Fische) icini ayiklamak 4. (Geflügel) icini bosaltmak (od. temizlemek) 5. (Eier, Vogelnest) yuvadan almak, cikarmak 6. (ausschließen) istisna, sarfinazar etm.; ayn, haric tutrnak; müstesna kilmak 7. (j-n) F yolmak, kazi(kla)mak, temizlemek; sic/i ~ l. (sich nicht einbeziehen) k-ni hesaba katmamak 2. (wirken) görünmek; ... tesirini, intibaini birakmak 3. (gut) yakismak; s.a. ausgenommen, d fevkaläde; son derecede; gayetle, ziyadesiyle, mükenimel; von-er Schönheit müstesna güzellikte

  • Türkçe

   (v.) ('ausne:mın)
   çıkarmak; ayrı tutmak, ayırmak

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.