ausnützen ne demek? ausnützen nedir? ausnützen anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   ausnützen

   Türkçe

   yararlanmak; fırsat bilmek

  • Türkçe

   {'ausnütsın} yararlanmak, fırsat bilmek; sömürmek .

  • Türkçe

   yararlanmak, faydalanmak, istifade etmek; sömürmek, kullanmak

  • Türkçe

   (v.) ('ausnütsın)
   yararlanmak, fırsat bilmek; sömürmek

  • Almanca

   ausnutzen

   Türkçe

   ; ausnützen l. iyice faydalanmak, istifade etm.; bsin posasmi cikarmak; iligini emmek; iyice sömürmek 2. (Gelegenheit) firsati ganimet bilmek; bsi firsat bilmek 3. (e-e günstige Situation) bsin dengine getirmek; müsait vaziyetten faydalanmak; bse pupa yelken acilmak 4. (ausbeuten) ist ismar, ekspluate etm.; sömürmek; iligini kemirmek; k-den yana yontmak 5. (mißbrauchen) suiisti• mal etm.

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.