ausmachen ne demek? ausmachen nedir? ausmachen anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   ausmachen

   Türkçe

   söndürmek; tutmak; etmek; kararlaştırmak

  • Türkçe

   {'ausmahın} (ışık) söndürmek; anlaşmak, sözleşmek; tutmak, etmek .

  • Türkçe

   kapamak; söndürmek; sözleşmek; kararlaştırmak; önemi olmak

  • Türkçe

   tr. l. (Kartoffel usw.) topraktan cikarmak 2. (Licht) söndürmek 3. (Radio) kesmek 4. (Gas) kapamak 5. (vereinbaren) sözlesmek; bs hakkinda söz kesmek; klyismak, kararlastirmak; sartlan kosmak 6. (heimlich) F isi pisirmek 7. (bereinigen)^, halletmek, tesviye etm. 8. (betragen) baiig olm.; tutmak 9. (bilden, darstellen) teskil etm. 10. (auf der .lagd) avi bulmak 11. (feststellen) bulmak, ke$fetmek, secmek, teshis etm.; intr. (bedeutsam sein) önemli bir rol oynamak; s.a. ausgemacht. Das macht nichts aus. Ehemmiyeti (od. zaran) yok. Bir sey degil. Dos macht mir nichts aus. Bence hava hos. wenn es Ihnen nichts ausmacht zähmet olmazsa; Ich habe eine dunkle Gestalt gesehen, konnte aber nicht -~, was es war. Bir kararti gördüm ama, ne oldugunu secemedim. Wir haben noch keinen bestimmten Tag dafür ausgemacht. Gününü daha kesmedik

  • Türkçe

   (v.) ('ausmahın)
   (ışık) söndürmek; anlaşmak, sözleşmek; tutmak, etmek

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.