auslaufen ne demek? auslaufen nedir? auslaufen anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   auslaufen

   Türkçe

   akmak; sızmak; denize açılmak (gemi)

  • Türkçe

   {'auslaufın} akmak, sızmak; (gemi) denize açılmak .

  • Türkçe

   akmak, sızmak; denize açılmak, sefere çıkmak; bitmek, sona ermek

  • Türkçe

   intr. l. (Faß, Behälter) boşalmak 2. (Inhalt) akmak, sizmak, tasmak 3. (enden) bitmek; nihayet bulmak 4. (in e-e Spitze) uc teskil etm. 5. (Schiff) hareket etm.; limandan cikmak 6. (Berge) silsile halinde dalga dalga uzanmak 7. (Wurzeln) etrafa yayilmak 8. (Farbe e-s Stoffes; Tinte auf Papier) etrafa saçılmak, dökülmek 9. (Auge infolge Verletzung) gözü akmak 10. (übel) isin ucu b-ne dokunmak; tr. (Schuhe) kullana kullana genisletmek, acmak; sich ~ l. (Gewinde) kullanila kullanila asinmak, yalama olm. 2. (Schuhe) giyine giyine genislemek, acilmak 3. (P.) yürümek ihtiyacim doya doya tatmin etm.
   Auslaufen :n l. vgl. auslaufen 2. (e-s Flözes) mostra, aflorman

  • Türkçe

   (v.) ('auslaufın)
   akmak, sızmak; (gemi) denize açılmak

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.