auskommen ne demek? auskommen nedir? auskommen anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   auskommen

   Türkçe

   geçinmek

  • Türkçe

   {'auskomın} geçinmek .

  • Türkçe

   l. (m. et.) yct(is)mek; käfi gelmek; bsle gegin-mek; bse katlanmak 2. (m. eigenen Kräften und Hilfsmitteln) kendi yagiyle kavrulmak 3. (nur sehr knapp) kiti kitina idare etm. 4. (finanziell) iki ucunu bir araya getirmek; ucu ucuna getirmek 5. (m. j-m) uyusmak, anlasmak, irntiza^ etm., gecinmek 6. (gut miteinander) hos gecinmek 7. (ohne et. od. j-n) bsin uhdesinden gelmek; ondan yapabilmek (edebilmek) 8. (ausschlüpfen) yumurtadan cikmak 9. (entwischen) kacmak; Mehr Papier ist nicht vorhanden; wir müssen mit dem hier ~. Baska kägit kalmadi; bunlaria yetismcmiz läzim. Wir sind mit unserem Geld nicht ausgekommen. Bütcemizde acik verdik. 2 n l. (Lebensunterhalt) gecim, gecinecek, maiset 2. (m. j-m) gec(in)im; sein ~ haben gecinecegi olm.; mit knappem ~ iki el bir bas icin; Mit ihm ist kein ~. Onunia gecinilemez.

  • Türkçe

   (v.) ('auskomın)
   geçinmek

  • Almanca

   Auskommen

   Türkçe

   [das] geçim

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.