ausheben ne demek? ausheben nedir? ausheben anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   ausheben

   Türkçe

   çıkarmak; askere almak; sökmek

  • Türkçe

   {'aushaltın} dayanmak, tahammül etmek .

  • Türkçe

   kazımak; rezelerinden çıkarmak; (hırsızların) yuvalarını dağıtmak; silah altına çağırmak

  • Türkçe

   l. kaldirmak, refetmek 2. cikarmak 3. sökmek; söküp cikarmak 4. (Fenster, Tür) rezesinden cikarmak 5. (Eier; junge Vögel) yuvasmdan almak 6. (Graben) kaz-mak; (Erde) oymak 7. (polizeilich; mit.) (baskinia) yaka-lamak, tutmak, zaptetmek 8. (Bier, Wein) sifonia ficidan almak 9. (Truppen) toplamak; siläh altina cagirmak 10. (Maschinenteile) sökmek; demonte etm. 11. (Ringen) hasmi yerden kaldirarak yenmek 12. (Uhr) calmaga bas-lamak üzere olm. Man hat die Falschmünzer ausgehoben. Kalpazanlan bastilar. ^u^g / asker alma, toplama ~ungs.bezlrk m askerlik subesi ^ungs.of^z^e^ m askert yoklama memuru

  • Türkçe

   (v.) ('aushe:bın)
   çıkarmak; askere almak

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.