ausgehen ne demek? ausgehen nedir? ausgehen anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   ausgehen

   Türkçe

   dışarı çıkmak; bitmek; tükenmek

  • Türkçe

   {'ausge:ın} (sokağa) çıkmak; tükenmek, bitmek .

  • Türkçe

   dışarı çıkmak, sokağa çıkmak; sonlanmak, bitmek; (benzin) tükenmek; (saç) düşmek, dökülmek; (diş) çıkmak, düşmek; sönmek; solmak; sonuçlanmak, neticelenmek

  • Türkçe

   l. evden (od. disarı) cikmak 2. (erlassen werden) va. ilän edilmek; nesredilmek 3. (Ware) bitmek, tükenmek; nihayet bulmak; (Geld) dama demek 4. (Haar) dökülmek 5. (Farbe) solmak; rengi atmak 6. (Licht) sönmek, kararmak 7. (Kräfte, Atem) kesilmek 8. (Geduld) tükenmek, kalmamak, tasmak 9. (auf et.) a) (Wort) bir harfle, sesle nihayetlenmek b) (P.) hedef edinmek; istihdaf etm.; elde etmege calismak, amaclamak 10. (enden) encam bulmak; neticelenmek, sonuclanmak 11. (leer) avucunu yalamak 12. (von et.) baslamak; hareket, azimet etm.; istinat etmek (ettirmek) 13. (von et. od. j-m ursächlich) b-sden, b-den ileri gelmek, neset etm. 14. (frei) ceza görmemek; cezasiz kalmak 15. (Kreisel) felfellemek 16. (an j-m) (Zorn) z.va. b-den alinmak; zarara yalniz basina katlanmak; gut ~ iyiye varmak; Die Geschichte ging nicht gut aus. İş iyi cikmadi. übel ~ l. fenaya binmek 2. (für j n) kafasi tasa carpmak; Das Wasser war ihnen ausgegangen. Susuz kaldilar. Ich bin gespannt, wie die Sache ~ wird. Bakalim sonu ne olacak. Wie soll das ~? Bu isin encami neye varacak? Diese Verleumdung geht ganz bestimmt von ihm aus. Ben bu iftirayi ondan bilirim.

  • Türkçe

   (v.) ('ausge:ın)
   (sokağa) çıkmak; tükenmek, bitmek

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.