ausgeben ne demek? ausgeben nedir? ausgeben anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   ausgeben

   Türkçe

   harcamak; dağıtmak

  • Türkçe

   {'ausge:bın} harcamak; dağıtmak .

  • Türkçe

   harcamak, sarf etmek; dağıtmak, tevzi etmek; tedavüle çıkarmak

  • Türkçe

   l. (Geld) sarf etm.; (unnütz) suya salmak 2. (verteilen) dagltmak; tevzi, taksim etm. 3. (aushändigen) tevdi, teslim etm. 4. (verkünden) teblig, iiän etm.; bildir-mek 5. (in Verkehr bringen) tedavüle cikarmak 6. (ertragreich sein) bereketli, verimli, randimanli olm. 7. (spendieren) ikram etm. 8. (für jünger) kücük göstermek 9. (fälschlich als)... diye tanitmak; (unerwartet) Geld ~ müssen masraftan cikmak; Er hat Geld, gibt es aber nicht aus. Parasi var ama, yemez. Viel ausgehen heißt viel ~. Kapinin kanadi kesenin agzidir. Spr.; sich ~ l. (Geld) sarf olunmak 2. (als, für) k-ne ... süsii vermek; k-ni... diye tanitmak 3. (geldlich) vanni yogunu tüketmek 4. (seine ganze Kraft) bütün kuvvetini bir ise vakfederek sarf etm. 5. (für jünger) kücülmek Er gab sich als Türke aus. Kendisini bir Türk uyrugunda göstermistir.

  • Türkçe

   (v.) ('ausge:bın)
   harcamak; dağıtmak

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.