ausdrücken ne demek? ausdrücken nedir? ausdrücken anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   ausdrücken

   Türkçe

   ifade etmek; dile getirmek; sigara söndürmek; sıkmak;
   suyunu çıkarmak

  • Türkçe

   {'ausdrükın} ifade etmek, dile getirmek; (sigara) söndürmek; (limon) sıkmak .

  • Türkçe

   ifade etmek; sıkmak; (sigara) söndürmek

  • Türkçe

   l. sikmak, tasir etm. 2. (Zigarette) söndürmek 3. (kundtun) izhar etm. 4. (darlegen) ifade etm., anlatmak, tabir etm.; sich ~ l. meramini anlatmak; ifadei meram etm. 2. (sich erweisen) k-ni göstermek; sich ~ lassen ifade edilmek; Wie soll ich mich gleich ~? Nasil diyeyim? wer sich nicht ~ kann dili kisa; Drück dich gefälligst et. anders aus! Bu nasil lakirdi böyle! sich sehr vorsichtig ~ pes perdeden konusmak

  • Türkçe

   (v.) ('ausdrükın)
   ifade etmek, dile getirmek; (sigara) söndürmek; (limon) sıkmak

  • Almanca

   ausdrucken

   Türkçe

   basmayi, tabetmeyi bitirmek

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.