ausdehnen ne demek? ausdehnen nedir? ausdehnen anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   ausdehnen

   Türkçe

   genişletmek; germek; uzatmak

  • Türkçe

   {'ausde:nın} uzatmak, genişletmek .

  • Türkçe

   genişletmek; germek; uzatmak

  • Türkçe

   l. (erweitern) genisletmek; tevsi etm., acmak; imtidat ettirmek 2.(verlängern) uzatmak, temdit etm. 3. (einbeziehen) tesmil etm., sümullendirmek, genellestirmek; sich -en l. phys. imbisat etm., genlesmek 2, (sich erstrecken) imtidat etrn., uzanmak, enginlesmek 3. (weiteren Umfang annehmen) sümullenmek, umumilesmek 4. (sich hinziehen) uzamak 5. (sich entfalten) acilmak 6. (erfassen) kaplamak 7. (sich ausbreiten) genislemek, tevessü etm. 8. allg. büyümek 9. (auf) bir yere yayilmak; Der strenge Winter hat sich auf das ganze Land ausgedehnt. Karakiş bütün yurdu kapladi. Die Offensive hat sich gestern auf alle Frontabschnitte ausgedehnt. Taarruz dun umumilesti. s.a. ausgedehnt

  • Türkçe

   (v.) ('ausde:nın)
   uzatmak, genişletmek

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.