aufsteigen ne demek? aufsteigen nedir? aufsteigen anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   aufsteigen

   Türkçe

   su üstüne çıkmak; yükselmek; doğmak; çıkmak; tırmanmak

  • Türkçe

   {'aufştaygın} yükselmek, tırmanmak; binmek .

  • Türkçe

   binmek; yükselmek, çıkmak; artmak

  • Türkçe

   l. yükselmek, cikmak 2. (auf e-e Anhöhe) yokus tirmanmak 3. (auf ein Fahrzeug) binmek 4. (Schüler) terfi etm. 5. (Flugzeug) havalanmak 6. (Gedanke) akhna gelmek 7. (zum Range e-s Ministers) bakanliga gecmek 8. (Saft in Bäumen) agaca su yürümek 9. (drohend) (Ge- fahr) cökmek 10. (Sperma) bei! gelmek 11. (Gefühle) husule gelmek; uyanmak ^ n (des Nebels) agis; sait hare- ket -d yükselen, kalkan, havalanan; -es Angstgefühl körku daman; -er Saft bot. besisuyu, usare; -er Ast (e-r Flug- bahn) ucns yolunun yükselis kismi

  • Türkçe

   (v.) ('aufştaygın)
   yükselmek, tırmanmak; binmek

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.