aufstehen ne demek? aufstehen nedir? aufstehen anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   aufstehen

   Türkçe

   kalkmak; açık olmak

  • Türkçe

   {'aufşte:ın} kalkmak; (kapı) açık olmak .

  • Türkçe

   kalkmak; (kapı) açık durmak

  • Türkçe

   l. ayaga kalkmak; klyam etm. 2. (aus dem Bett) yataktan (od. uykudan) kalkmak 3. (vom Krankenbett) hastaliktan kalkmak 4. (offenstehen) acik durmak 5. (revoltieren) ayaklanmak, klyam etm.; siläha sarilmak 6. (Prophet) zuhur etm.; wenn man aufsteht kalkildigi zaman; noch nicht ~ können b-ni yataklar cekmek; Es zeugt von Anstand, wenn jüngere Leute vor älteren ~. Yasca büyüklere klyam (od. ayaga kalkmak), kücüklerin terbiyesini gösterir. Da mußl du früher ~ (seil. wenn du mich übers Ohr hauen willst). Senin usta olman icin daha bes firm ekmek yemen läzim. Er ist wohl mit dem linken Fuß zuerst aufgestanden. Sol tarafmdan kalkmis.

  • Türkçe

   (v.) ('aufşte:ın)
   kalkmak; (kapı) açık olmak

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.