aufsetzen ne demek? aufsetzen nedir? aufsetzen anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   aufsetzen

   Türkçe

   üzerine koymak

  • Türkçe

   (şapka) başına koymak; kaleme almak, tanzim etmek; ateşe, ocağa koymak; (uçak) yere indirmek; (uçak) yere inmek

  • Türkçe

   tr. l. yerli yerine koymak 2. (Hut) ba§ipa koymak 3. (Schriftstück) kalemr almak; tanzim etm. 4. (Konzept anfertigen) müsveddesini yapmak 5. (e-n üämp(er) fig. b-nin cüretkarligini kirmak 6. (Hörner) boynuz takmak 7. (ein neues Geweih) boynuzu yenilenmek 8. (die Krone) a) (j-m) taclandirmak b) flg. (e-r S.) canina tak etmtk; bu kadan da fazia olmak 9. (Farben) yeniden boya siirmek 10. (Topf, Wasser) atese koymak; isitmak 11. (Brille) takmak 12. (Miene) cehretakinmak 13. (aufstocken) bir kat daha cikmak 14. (im Bett) dogrultmak 15. (seinen Kopf} israria karsi durmak; kafa tutmak 16. (Siegel) basrnak 17. (Flicken) yama vurmak 18. (Flugzeug) yere indirmek 19. (Boot) karaya cekmek 20. (Fuß) ayagini yere kov- mak; inir. (Flugzeug) yere inmek; sich ~ (z.B. im Bett) oturmak; k-ni dogrultmak; yatakta dogrulmak

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.