aufräumen ne demek? aufräumen nedir? aufräumen anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   aufräumen

   Türkçe

   boşaltmak; tahliye etmek; temizlemek; toplamak;
   kaldırmak

  • Türkçe

   {'aufroymın} (oda) toparlamak, düzeltmek .

  • Türkçe

   düzeltmek, toplamak, çekidüzen vermek

  • Türkçe

   l. (Zimmer) ortaligi toplamak; derleyip topla- mak; düzeltmek, tanzim etm.; kaldinp koymak; kala- baligi kalriirmak; toparlamak; cekidüzen vermek 2. (Schutt) kaldirmak, tahliye etm. 3. (Tauwerk nach Ge- brauch) naut. neta etm. 4. (mit) bitirmek; silip süpür- mek; ortadan kaldirmak 5. (bei, unter P.) tasfiye etm.; tahribat yapmak; alip götürmek; ayiklama yapmak;

  • Türkçe

   (v.) ('aufroymın)
   (oda) toparlamak, düzeltmek

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.