aufklären ne demek? aufklären nedir? aufklären anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   aufklären

   Türkçe

   aydınlatmak; açıklamak

  • Türkçe

   {'aufkle:rın} bilgi vermek, aydınlatmak .

  • Türkçe

   aydınlatmak, açıklamak, bilgi vermek; keşif yapmak

  • Türkçe

   l. (Angelegenheit) aydinlatmak, tenvir etm. 2. mit. kesif yapmak; istiksaf etm. 3. (j-n über et.) malumat vermek; tenvir etm.; s.a. aufgeklärt; sich ~ l. (Angele- genheit) anlasilmak; tavazzuh (od. tenevvür) etn. 2. (Wetter) aciimak -end: ~ wirken fikir acmak °er m l. mil. kessaf; kesif yapaii; kesif ucagi 2. lüst. nur devrinin mümessillcrinden hiri °ung/ !. aydinlatma, aydmianma, izah 2. (Bildung) nuru irfan 3. /»s(. tenevvür devri 4. nil. kesif, istiksaf, kessaflik 5. (sexuelle) tenasül hayatinda tenvir; Dokumente, die zur ~ dis Falles dienen können vaziyetin tenevvünine hadim vesikalar; sich •- ver- schaffen (über) bs hakkinda malumat istihsal etm.; bilgi cdinmek ^ungs.flug m mil. kesif (od. istiksaf) uciisu Sungs.tätigkelt / mil. kesif faaliycti

  • Türkçe

   (v.) ('aufkle:rın)
   bilgi vermek, aydınlatmak

  • Almanca

   aufklaren

   Türkçe

   açılmak

  • Türkçe

   intr. hava acilmak; tr. (Deck usw.) temizlemek

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.