aufheben ne demek? aufheben nedir? aufheben anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   aufheben

   Türkçe

   kaldırmak; saklamak; birbirini götürmek; iptal etmek;
   yürürlükten kaldırmak

  • Türkçe

   {'aufhaytırn} neşelendirmek; de. (hava) açılmak .

  • Türkçe

   kaldırmak; (oturumu) bitirmek, sona erdirmek; iptal etmek, feshetmek; saklamak

  • Türkçe

   l. (vom Boden) yerden kaldırmak 2. (Belagerung) kaldırmak 3. (aufstehen helfen) ayaga kalkmasına yardım etm.; ayağa kaldirmak 4. (aufbewahren) saklamak, alıkoymak; (gut) hüsnümuhafaza etm. 5. (Verbot usw.) refetmek 6. (abschaffen) iptal (ilga) etm., feshetmek, neshetmek, lağvetmek 7. (Sitzung, Versammlung) nihayet vermek, tatil etm. 8. (Tafel) sofradan kalkmak 9. (Urteil) nakzetmek 10. (Wirkung) bozmak 11. (sich gegenseitig) birbirini ifna, teläfi etm.; (rnath.) birbirini götürmek; Hier ist man gut aufgehoben l. Burada insan rahat ediyor. 2. Burada insan iyi bakılıyor.
   Aufheben: n viel -s machen (um, von et.) bir işi lüzumundan fazla büyütmek, izam etm.; dağdağaya vermek; bşi rnesele (od. iş) yapmak; hiçten mesele çıkarmak; havaya pala sallamak; Wozu soviel -s? Artik bu da umur oldu! Bulgurlu'ya gelin mi gidecek?

  • Türkçe

   (v.) ('aufhe:bın)
   kaldırmak; saklamak

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.