aufhören ne demek? aufhören nedir? aufhören anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   aufhören

   Türkçe

   bitmek; sona ermek; durmak

  • Türkçe

   {'aufhörın} sona ermek, bitmek .

  • Türkçe

   bitmek, tükenmek, son bulmak; (yağmur) kesilmek, durmak, dinmek

  • Türkçe

   intr. l. bitmek; intiha bulmak; sonn olm., tüken- mek 2. (Schmerzen) sav(us)mak, gecmek 3. (Regen) kesilmek, dinmek 4. (mit; zu Inf.) bse devam etmemek; susmak 5. (zeitweilig) ar?lik vermek; arkasi kesilmek 6 (vergehen) zail olm., ortadan kalkmak 7. (Stopp!) naut. Lava, etme! Aganta! 8. (verzichten auf) farig olm., vaz- gecmek; Er liest und liest und hört nicht mehr auf. Ha okuyor ha okuyor! Ein Weg, sage ich dir, der hört gar nicht mehr auf! Öyle bir yo! ki git bre g|t! Da hört sich doch alles auf! Olur sey degil! Akillar durur! Akan sular durur! Bu kadan da fazial Hör doch mit dem Gerede auf! (,enen pirti! ^enenitut! Lafa yekun cek! 0(5 ob er gar nicht mehr ~ konnte durmamacasma; Wo hallen wir aufgehört? Nerede kalmist.k? {od. birakmistik?)

  • Türkçe

   (v.) ('aufhörın)
   sona ermek, bitmek

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.