aufgeben ne demek? aufgeben nedir? aufgeben anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   aufgeben

   Türkçe

   bırakmak; vazgeçmek; paket göndermek; yollamak;
   açılmak

  • Türkçe

   vazgeçmek, bırakmak; yollamak, göndermek; postalamak; gazeteye ilan vermek; sipariş etmek; umudu kalmamak

  • Türkçe

   l. (Brief usw.) postalamak, yollamak, irsal etrr 2. (Telegramm) cekmek 3. (Gepäck) yollamak, sevket tirmek; emanet ve teslim etm. 4. (Inserat) gazeteye ilä vermek 5. (Bestellung) sipan; etm. 6. (Rätsel) sorma 7, (in der Schule) vermek 8. (Stellung) a) bir vazifede cekilmek, ayrilmak, istifa etm.; uhdcsinden cikarma b) mit. bir nievzii terkttmek 9. (Felier) nükül etm. 1( (Kranken) olümden kurtanlamaz nazariylc bakmak yasama iimidi kalmamak; fatiha demck 11. (die Hofl nung) ümidi kalmamak 12. (seinen Geist) ruhunu teslir etm. 13. (verzichten) vazgecmek, feragat etm., terk etm pes etm.; bsden el cekmek; bsi yan yolda birakmak (Sport a.) abandone etm., cekilmek; (Spiel) dama deme! 14. (das Rauchen) tütiinü birakmak 15. (Koks, Erze yüksek finna dökmek, doldurmak 16. (Plan) bsden yü cevirmek; pesini (od. dort ucunu) birakmak; cayma 17. (opfern) araya vermek; bsden feda etm. 18. (Abonne ment) aboneyi kesmek Gib diesen Plan auf! Bu sevdadai vazgec! et. nicht ~ bir isin üstünde durmak

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.