auf ne demek? auf nedir? auf anlamı - nedemek.org

İngilizce  İngilizce » İngilizce İngilizce
  • İngilizce

   auf

   İngilizce

   adv. part of the German phrase "auf Wiedersehen" (goodbye)

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   auf

   Türkçe

   üstüne;üstünde;üzerinde;açık

  • Türkçe

   üstünde, üzerinde; üstüne, üzerine; -de, -da; -ye, -ya, -e, -a; yokuş yukarı; açık

  • Türkçe

   l. Prup. .s) iiJtünde, iizerinc:>; b) listüne, üKrifie e) -da, -de •.; -a, -e t:) ic;n, -•: dogn; 2 (offen;! di;!k 3. (noch nicht zu bett; henuz yamaniis 4. (aufwärts) yokus yukan 5. (Lus!) haydi, gidel:in 6. (?.tah auf!) ka!"; Wiedersefienl Aii.iila is:T]arndii.: »;ir. aule gulei - diese IVfisc bu surttle; ":.<•/.• zu äsnrieii yana; ~ ddß 1.1 ki; -sin diye; maksadiyli.; - alle Fälle behemehal; her h..! vc kärda; ~ einnai \. (zusainiienl b;rden 2. (p.;itzli;l;) ansizin, birceilbire; fcs g?ht ~ neun. Saat dokuza geliyor. ^ kurze ieit kisa bir zan;an icin; - dem c-n Auge bimd sem bir gozu k>i! olm.; an; ,,i!" enden (Wort; ,,<;" ile Rihayetian- mck; -~ und iib gell/n b.i asagi u.. y-ukari dciasn-.ak; ortada do!asii;a;<; ;:, a§afii be^ yuka:". -lolasmaK; S und Ahge/ien n ayak voita.s!. •iici ~ i.iid slav.iri m.wh"\ kai;:p kurruliriak; soli.gu Bagdatta ;i!n;ak>

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.