auch ne demek? auch nedir? auch anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   auch

   Türkçe

   de;da;bile;hatta

  • Türkçe

   {auh} de, da; bile, hatta .

  • Türkçe

   de, da, dahi, keza; bile, hatta

  • Türkçe

   i. (ebenfalls) da, de, dahi, daha, keza(-lik), hakeza 2. (selbst, sogar) bile, hatta 3. (verallgemeinernd) her. . .ise 4. (oft pleonastisch) 5. gel. hem od. yine 6. (wirklich) hakikaten; ~ nicht einer biri bile değil; was er ~ immer sagt ne söylerse söylesin; nicht nur ... sondern ~ yalnız degil . . . fakat aynı zamanda da; sowohl..., als ~ hem ... ve hem de; gerek ... gerek; oder ~ yahut da; wenn ~ (olmakla) beraber; (olduğu)halde ... ise de; her ne kadar; (olmasina) ragmen; ist das ~ wahr? Sahi mi? ~ das noch! 0 da cabasi! AI Sana bir daha l Bu eksiktll Das gibt es ~. 0lur a! und ~ bir de: ~ so eine sein (Frau, Mädchen) (leicht zu haben sein) F o yolun yoicusu olm.; So wird es ~ sein. Öyle olsa gerek. den Teufel ~! cehennem olsun!

  • Türkçe

   (auh)
   de, da; bile, hatta

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.