anweisen ne demek? anweisen nedir? anweisen anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   anweisen

   Türkçe

   havale etmek; tahsis etmek; emir vermek; talimat vermek

  • Türkçe

   {'anvayzın} göstermek; emir vermek; havale etmek .

  • Türkçe

   direktif vermek, talimat vermek; (para) havale etmek; maaş bağlamak; yer göstermek

  • Türkçe

   l. (Direktiven geben) talimat, direktif vermek 2. (et. zu tun) yapmasim emretmek 3. (Geld) havale etm. 4. (Platz) yer gostermek 5. (Gehalt) maas baglamak 6. (zuweisen) tahsis etm., ayirmak ^ung/l. yönerge, veche, talimat, direktif 2. emir 3. (Geld-) havale(-name), bono, cek 4. (Einschärfung) tenibih; Ich bitte hofl. um ~ des Reisegeldes. Yol parasinm itasina müsaade buyrulmasini rica ederim. Bitte f um nähere ~ istizan

  • Türkçe

   (v.) ('anvayzın)
   göstermek; emir vermek; havale etmek

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.