anstoßen ne demek? anstoßen nedir? anstoßen anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   anstoßen

   Türkçe

   çarpmak

  • Türkçe

   çarpmak; bitişik olmak; kadeh tokuşturmak; peltek konuşmak; itmek, dürtmek; zedelemek, berelemek

  • Türkçe

   intr. l. carpmak 2. s. Anstoß erregen 3. (m. den Gläsern) kadehleri tokusturmak 4. (m. der Zunge) pelteklemek 5. (angrenzen) bitismek, ittisal etm.; tr. l. (j-n) itmek, kakmak, dürtmek 2. (beschädigen) zedelemek, berelemek, örselemek, cürütmek 3. fig. tahrik etm., can- landirmak, heveslendirmek, cesaretlendirmek; bei niemand ~ wollen suya sabuna dokunmamak; Er hat sich den Arm an der Wand angestoßen. Kolunu duvara carptl. -d (angrenzend) bitisik, hemhudut, muttasil, yanasik

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.