anstellen ne demek? anstellen nedir? anstellen anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   anstellen

   Türkçe

   yöneltmek; yol vermek; yapmak; işe almak; motoru
   çalıştırmak; radyoyu açmak

  • Türkçe

   {'anştelın} yapmak; işe almak; (motor) çalıştırmak; (radyo) açmak .

  • Türkçe

   (radyo) açmak; işe koymak, istihdam etmek; yapmak

  • Türkçe

   l.(Dienerusw.) ise koymak; istihdam etm. 2. (anlehnen) dayamak 3. (Motor) harekete getirmek 4. (Radio) acmak 5. (Versuche) yapmak 6. (veranstalten) tertip etm. 7. (Bi trachtungen) mütalaa yürütmek 8. (et.) suc islemek, F; nane yemek; sich ~ l. (sich verhalten) davranmak, hareket etm.; (geschickt) bsde becerikli olm. 2. (sich einreihen, sich anreihen) kuyruk tutmak; kuyruga girrnek; nöbet (od. sirasini) beklemek 3. (als ob) muvazaa hali takinmak; Weiß der Teufel, wie er es anstellt! Karda gezer de izini belli etmez! Du weißt wohl gar nicht, was du da anstellst! Ne calip ne oynuyorsun! Dümmer konnte er es kaum ~. Yedigi naneye bak! nur Übles ~ yapmadigını birakmamak; herausfinder,, wie man es ~ muß bsin anahtarını bulmak; işini bilmek; Stell dich nicht so an! Nazlanma! angestellt: ~ sein (bei) bir firmada calışmak

  • Türkçe

   (v.) ('anştelın)
   yapmak; işe almak; (motor) çalıştırmak; (radyo) açmak

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.