ansprechen ne demek? ansprechen nedir? ansprechen anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   ansprechen

   Türkçe

   hitap etmek

  • Türkçe

   {'anşprehın} söz söylemek, hitap etmek .

  • Türkçe

   hitap etmek; hoşa gitmek, sarmak; saymak; tepkimek

  • Türkçe

   jr. l. b-ne söz tevcih etm., laf atmak, hitap etm. 2. (j--n um et.) bsi b-den dilemek, istemek 3. (gefallen) hoşa gitmek 4.(rechnen als) saymak 5. (beurteilen) muhakeme etm., hükmetmek 6. (j-n auf et.) bs hakkinda b-den malumat istemek; inir. 1. (M.i.) ses vermek 2. (reagieren) aksülamel yapmak; tepkimek; Die Gegend hier spricht mich nicht an. Burası beni açmadı. Diese Klarinette spricht nicht an. Bu klarnet ötmüyor. •d hosa giden; cazip, latif, güzelce; anli sanli; akca pakca; ic acici; edalı; nicht ~ sevimsiz ~ wirken (auf) açmak

  • Türkçe

   (v.) ('anşprehın)
   söz söylemek, hitap etmek

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.