ansetzen ne demek? ansetzen nedir? ansetzen anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   ansetzen

   Türkçe

   kurmak; oturtmak; saptamak; kararlaştırmak; eklemek;
   banyoyu hazırlamak

  • Türkçe

   {'anzetsın} saptamak, kararlaştırmak; eklemek .

  • Türkçe

   eklemek, ilave etmek; kullanmaya başlamak; şişmanlamak; filizlenmek; tomurcuklanmak; meyvelenmek; yapraklanmak; kararlaştırmak, tespit etmek, tayin etmek; başlamak

  • Türkçe

   l. (Feder, Pinsel usw.) kullanmağa başlamak 2. (anstückeln) eklemek, ilave etm., ulamak 3. (Getränk) hazirlamak, yapmak 4. (Fett) sismanlamak; yag bağlamak 5. (Frucht) iç baglamak; meyvelenmek 6. (Schößlinge) filiz sürmek; filizlenmek 7. (Blätter) yapraklanmak 8. (Knospen) tomurcuklanmak 9. (Äste) dal budak salmak; kol atmak 10. typ. makineye vermek 11. (Stacheln) dikenlenmck 12. (Zeitpunkt) trspit, tayin etm., kararlastirmak 13. (annehmen, schätzen) tahmin, farz etm.14. (zu et.) (beginnen, versuchen) baslamak, kalkismak 15. (et. irgendwo) koymak, dayamak 16. (Blutegel) yapistirmak 17. (Schröpfköpfe) sise cekmek 18. (Preis) kıymet biçmek; takdir etrn. 19. (Trinkglas) agza dayamak 20. (Truppen auf ein Ziei) mit. bir hedefe tevcih etm. Der Boxkampf war auf zehn Runden angesetzt. Müsabaka on ravnt üzerinden tertiplenmisti. sich ~ (Essen r.w.) yapismak; dibi tutmak

  • Türkçe

   (v.) ('anzetsın)
   saptamak, kararlaştırmak; eklemek

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.