ansehen ne demek? ansehen nedir? ansehen anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   Ansehen

   Türkçe

   görünüş; saygınlık; itibar

  • Türkçe

   [das] saygınlık, itibar, prestij; nüfuz, otorite; ad, san

  • Türkçe

   n l. (Betrachten) bakma,telakki; gözden gecirme; tetkik 2. (äußerer Eindruck) görünüs. veche, sima, tavir, zevahir, süs 3. (Geltung) itibar, nüfuz, takdir, otorite, prestij 4. (Ruf) ad, san 5. (geschäftliches) itibarı mali 6. (Achtung) kıymet; von ~ kennen, vechen tanımak; ohne ~ der Person hatir gönül bilmeyerek (saymayarak); saçına sakalına bakmadan; in hohem ~ stehen baş üstünde yeri olm.; ~ genießen itibar görmek; zu hohem ~ gelangen pöstekiyi sudan çıkarmak; kein ~ genießen esamisi okunmamak; an ~ verlieren itibardan düsmek; kücük düsmek; turfa olm., gözden çıkmak; sein ~ verlieren cürümek; sakali saydirmak

  • Almanca

   ansehen

   Türkçe

   bakmak-olarak görmek-saymak

  • Türkçe

   {'anze:ın} bakmak; incelemek, gözden geçirmek; sanmak, ..yerine koymak, ..olarak görmek .

  • Türkçe

   bakmak; görmek, hesaba katmak; anlamak, farkına varmak

  • Türkçe

   (v.) ('anze:ın)
   1. bakmak; incelemek, gözden geçirmek; sanmak, ..yerine koymak, ..olarak görmek
   2. nüfuz. itibar, saygınlık; (dış) görünüş

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.