anordnen ne demek? anordnen nedir? anordnen anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   anordnen

   Türkçe

   tertiplemek; tanzim etmek; düzenlemek; emretmek;
   sıraya koymak

  • Türkçe

   {'an-ordnın} sıralamak, düzenlemek .

  • Türkçe

   sıralamak, tasnif etmek; ayarlamak, düzenlemek, tertip etmek

  • Türkçe

   !. (in best. Reihenfolge) siralamak 2. (gruppieren) tasnif etni., hoy etm., boy sirasiyle dizmek 3. (fest-setzen) tavin (tespit) etm. 4. (arrangieren) tertip etm., tertipleniek, filcülemek, ayarlamak, düzenlemek; yoluna koymak .). (Weisungen prtcilen) talimat {od. yönerge) vermek: emretniek °ung/ l. sira 2. tasnif 3. tayin, tespit 4. tertip, duzen, nizam, dizi 5. talimat, yönerge, emir( namc), karar, aranjman, kombinezon; -en treffen bs icin einirler yermek

  • Türkçe

   (v.) ('an-ordnın)
   sıralamak, düzenlemek

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.