annehmen ne demek? annehmen nedir? annehmen anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   annehmen

   Türkçe

   kabul etmek; almak; varsaymak

  • Türkçe

   {'anne:mın} kabul etmek; varsaymak .

  • Türkçe

   kabul etmek; evlat edinmek; varsaymak, farz etmek

  • Türkçe

   l. kabul etm. 2. (an Kindesstatt) eviätliga kabul etm. 3. (sich aneignen) benimsemek 4. (angreifen) hücum etm. 5. (voraussetzen) varsaymak, farz etm. 6. (Gewohnheit) edinmek, almak, peydahlamak 7. (der Meinum; sein) hükmetmek, zannetmek; zannmda (od. fikrinde) olm.; sanmak 8. (größeren Umfang) sümullenmek, umumilesmek 9. (feindselige Haltung) husumet göstermek 10. (Haltung) mil. asker gibi dik durmak 11. (Namen) almak, takmak 12. (greifbare Formen) gerceklesmegc baslamak 13. (billigen) tasvip etm. 14. (feine Manieren) incelmek 15. (Schmutz) kirlenmek 16. (Vernunft) laf an- lamak 17. (Farbe) a) hir renge bürünmek b) boya tut- mak, cekmek, icmek 18. (erwarten) ümit etm., ummak 19. (übernehmen) deruhte etm.; üzerine almak; Nennen wie einmal an, daß .. . farz edelim (tutalim, diyelim) ki; bilfarz; Nehmen wir einmal den unmöglichen Fall an. daß... farzimuhal olarak; Dieses Holz nimmt die Farbe nicht an. Bu tahta boya tutmaz. Nun nimm doch einmal Vernunft anl Kendine gel! Ich hatte angenommen, du hättest diesen schlechten Scherz verübt. Bu azizligi senin yaptigina huk- mctmistim.

  • Türkçe

   (v.) ('anne:mın)
   kabul etmek; varsaymak

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.