anlegen ne demek? anlegen nedir? anlegen anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   anlegen

   Türkçe

   tesis etmek; kurmak; para yatırmak; yatırım yapmak;
   giyinmek, iskeleye yanaşmak

  • Türkçe

   {'anle:gın} tesis etmek, kurmak; (para) yatırmak; (giysi) giymek: iskeleye yanaşmak .

  • Türkçe

   kurmak, tesis etmek; (para) yatırmak; (giysi) giymek; iskeleye yanaşmak; koymak; nişan almak; (silahını) çevirmek, doğrultmak

  • Türkçe

   tr. l. koymak, vazetmek 2. (Leiter) dayamak 3. (Stadt, Garten) tesis etm. 4. (Fabrik usw.) insa etm. 5. (Geld) yatirmak; (schlecht) parayi cürütmek; (in Gold) altina yatirmak 6. (Kapital investieren) envesti etm.; plasman (od. yatinm) yapmak 7. (Gewehr) omuza dayamak 8. (Straße, Kanal usw.) acmak, insa etm. 9. (Kleider) giy(in)mek 10. (Feuer) ates vermek; ateslemek 11. (Kohlen) atese kömiir katmak 12. (Säugling) emzirmek 13. (auf j-n) geziemek; nisan almak; silähim b-ne tevcih etm. 14. (Tiere) zinciriemek 15. (die Ohren) (Hund, Katze) kulaklanm kismak 16. (j-m et.) giydirmek 17. (Sie- gel) basmak 18. es darauf ~, (zu Inf.) (auf et. abzielen) istihdaf etm.; is edinmek; maksat gütmek 19. (planen) tertip etm., hazirlanmak 20. (Verband) pansirnan etm.; yarayi sarmak 21. (Hand) ise el koymak; el sürmek; yardini etm. 22. (Hemmschuh, Fesseln, Zügel) (takoz, zincir, gern) vurmak 23. (Festschmuck) (Stadt) danatilmak, donanmak 24. (Maßstab) bse mikyas bulmak 25. (Orden, Schmuck) takmak 26. (installieren) enstale etm. 27. (Brautschleier) duvaklamak; (selbst) duvaklanmak 28. (Papier) makineye kägit vermek 29. (Blutegel) yapistirmak 30. (Sammlung) yapmak 31. (sein Geld nützlich) nemalandirmak 32. (seine Zeit gut) istifade etm. 33. (Akten usw.) tanzim etm. 34. (ausgeben) sarf etm., harcamak

  • Türkçe

   (v.) ('anle:gın)
   tesis etmek, kurmak; (para) yatırmak; (giysi) giymek: iskeleye yanaşmak

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.