angeben ne demek? angeben nedir? angeben anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   angeben

   Türkçe

   bildirmek; ihbar etmek; gammazlamak; böbürlenmek;
   hava atmak

  • Türkçe

   {'ange:bın} söylemek, bildirmek; ihbar etmek, gammazlamak; böbürlenmek, hava atmak .

  • Türkçe

   vermek; bildirmek; değer biçmek; yüksekten atmak, ağız satmak; servis yapmak

  • Türkçe

   tr. l. (mitteilen) söylemek, bildirmek, haber (malumat) vermek 2. (erklären) beyan (deklare) etm. 3. (behaupten) iddia etm. 4. (Richtung) göstermek; tayin etm. 5. (zitieren) zikretmek, iktibas etm. 6. (denunzieren) ihbar etm. gammazlamak 7. (Takt) vurmak, vermek 8. (den Ton) a) (zum Stimmen der M.i.) ses (sada) vermek b) fig. ağır basmak 9. (taxieren) tahmin etmek.; intr. 1. (aufschneiden) ağız satmak, palavra sıkmak; üst perdeden atıp tutmak; tafrafüruşluk etmek; V: martavalcılık etmek, film çevirmek 2. ka. ilk oyun için kağıt dağıtmak 3. (Tennis) servis yapmak; Gib nicht so an, mein Lieber! Atma Recep, din kardesiyiz! °er f.i l (Denunziant) muhbir, curnalci 2. (Prahlhans) çalımcı, fasaryacı, bolavurt, gösterişçi, atmasyoncu, tafracı 3. (Wichtigtuer) pozör; F: gümcü; V: cakaci. fiyakaci -"erei f l.(Denunziation) muhbirlik, curnalcilik 2. (Prahlerei) atmasyon(-culuk), afi, calım. caka, fiyaka, gösteriş, kabadayılık; afur, tafur -erisch afili, fiyakali; V: alengirli

  • Türkçe

   (v.) ('ange:bın)
   söylemek, bildirmek; ihbar etmek, gammazlamak; böbürlenmek, hava atmak

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.