anfangen ne demek? anfangen nedir? anfangen anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   anfangen

   Türkçe

   başlamak

  • Türkçe

   {anfa:rın} harekete geçmek; çarpmak .

  • Türkçe

   başlamak; girişmek, teşebbüs etmek

  • Türkçe

   l. başlamak, açılmak, tutturmak 2. (unternehmen) girişmek, teşebbüs etm., iptidar etm. 3. (Streit) aramak, başlamak 4. (sich verhalten) davranmak; wissen, wie man etwas anzufangen hat yol iz bilmek; kulpunu bulmak; Ich habe das nun einmal angefangen und muß es auch zu Ende führen. Bu işe bir kere bulaşmış bulundum, bitirmeliyim. Er fing an, die Geschichte zu erzählen. Hikäyeyi tutturdu. Wie fange ich das nur an ? Nasıl yapsam da? Mit ihm ist nichts anzufangen. Ondan hayır gelmez, işi Allaha kalmış. Bir baltaya sap olmaz. 0, allahliktir. Was soll ich damit ~ ? Bunu ne yapayım? Damit ist nichts anzufangen. Bunun faydası yok. von et. zu sprechen ~ sözü bşe getirmek

  • Türkçe

   (v.) ('anfangın)
   başlamak

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.