anführen ne demek? anführen nedir? anführen anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   anführen

   Türkçe

   kumanda etmek; başında bulunmak; alıntı yapmak

  • Türkçe

   {'anfü:rın} kumanda etmek, başında bulunmak; aldatmak, alıntı yapmak, alıntılamak .

  • Türkçe

   yönetmek, kumanda etmek; alıntı yapmak, iktibas etmek; aldatmak, faka bastırmak

  • Türkçe

   l. (kommandieren) kumandanlik etm.; basinda bulunmak; sevk ve idare etm. 2, (Menschenmenge) fener cekmek 3. (täuschen) aldatmak; yalan yutturmak; faka bastirmak 4. (zitieren) iktibas (beyan, irat) etm.; zikret- mek 5. (Beispiele) göstermek, dermeyan etm., istishat etm. 6. (als Grund) sebep göstermek; Jetzt lasse ich mich nicht mehr ~1 Maymun gözünü acti. °er(in /) m l. ku- mandan, bas, kolbasi; (bei Pfadfindern) kalgay 2. pej. muharrik, önayak, elebasi, sergerde; den •~- spielen köse- menlik etm. °ung / l. kumandanlik 2. (Zitat) iktibas 3. göster(il)me, istishat 4. rliet. (e-s Sprichwortes) iradi (irsali) mesel; örnekleme ~ungs.strlche; "ungs.zelchen pl. tirnak isaretleri; giyme

  • Türkçe

   (v.) ('anfü:rın)
   kumanda etmek, başında bulunmak; aldatmak, alıntı yapmak, alıntılamak

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.