als ne demek? als nedir? als anlamı - nedemek.org

Türkçe  Türkçe » Türkçe Türkçe
  • Türkçe

   ALS

   Türkçe

   Ekonometri Terimleri Karşılıklar Sözlüğü


  • Türkçe

   Veteriner Hekimliği Terimleri Sözlüğü


   Aldolaz.

  • Türkçe

   Als

   Türkçe

   Osmanlıca


   Karıştırmak.

  • Türkçe

   als

   Türkçe

   Osmanlıca


   Karıştırmak

İngilizce  İngilizce » İngilizce İngilizce
  • İngilizce

   ALS

   İngilizce

   (Medicine) Lou Gehrig's disease, incurable progressive disease of the motor nerve cells in the brain and spinal cord that causes their degeneration and muscle degeneration$ALS (Amyotrophic Lateral Sclerosis)

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   als

   Türkçe

   olarak; iken; gibi; -dığı zaman

  • Türkçe

   {als} olarak, gibi; -dığı zaman, iken; -den, -dan (daha)

  • Türkçe

   -dığı zaman, -dığında, -ince, iken; -den, -dan; gibi, tıpkı; olarak, sıfatıyla

  • Türkçe

   l. (temporal) vaktaki; oldugu zaman; iken, ki 2. (in der Eigenschaft) olarak, sifatiyle 3. (genau wie) gibi, tipki 4. (statt) yerinde 5. (nach Komparativ) -den, -dan (büyük usw.) 6. s. als ob; e-s Tages, ~ ich schon lange marschiert war ... bir gün ki cok yürümüstüm ... Das Gespräch hatte etwa fünf Minuten gedauert, ~ ein Major der Luftwaffe herzutrat. Konusma beş dakika kadar uzamisti ki bir hava binbasisi yaklasti. ^ er sagte demekle, demesiyle; ~ Akt der Höflichkeit nezaketen; Er sorgte für ihn, - wäre es sein eigenes Kind. Ona evlädi gibi bakti. zu weit entfernt sein, "- daß er es hätte erreichen können el yetişemeyecek kadar uzak bulunmak; ~ ob; -~ wenn sanki. güya; -mis gibi; ^ ob nichts geschehen wäre bir sey yokmus gibi; ~ ob ich das getan hätte güya bu isi ben yapmisim gibi; sowohl... ~ auch hem ... ve hem de

  • Türkçe

   (als)
   olarak, gibi; -dığı zaman, iken; -den, -dan (daha)

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.