allgemein ne demek? allgemein nedir? allgemein anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   allgemein

   Türkçe

   genel

  • Türkçe

   {'algımayn} genel im - genellikle

  • Türkçe

   genel, umumi

  • Türkçe

   l. umumt, genel, kamu 2. (unbestimmt) gayri muayyen; kesin olmayan; belirsiz, müphem 3. (universal) küllf, tümel; im -en umumiyetle; umumiyet itibariyle; heyeti umumiyesi itibariyle; heyeti umumiyesiyle; genel likle; ganz ^ umum? suretle; (sureti umumiyede); -e Wehrpflicht genel askerlik mükellefiyeti; -es Aufgebot (der Wehrpflichtigen) mit. nefiriäm; ^ üblich werden teamül haline gelmek; Er ist -^ geachtet und angesehen. Cümlenin mergup ve makbulü. Bas üzerinde yeri var. ^ auffallen herkesin gözüne batmak ^bennden n (gesundheitliches) genel durum 9bildung / umumt kültür ^gut n ortak mal; ^ werden genellesmek, umumilesmek °heit / umumiyet, halk verständlich herkesin kolayca anlayacagi

  • Türkçe

   ('algımayn)
   genel im - genellikle

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.