allein ne demek? allein nedir? allein anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   allein

   Türkçe

   yalnız-sadece-tek başına

  • Türkçe

   {a'layn} yalnız, tek başına .

  • Türkçe

   yalnız, tek başına; ama, ancak, fakat

  • Türkçe

   l. yalmz. münferit; tek basina; ayn 2. (jedoch) yal- niz, fakat, ancak; sn kadar var ki; ama, läkin, mamafih 3. (einzig) yegane, biricik, mucerrct; einzig n;;d~ l. sirf; ancak ve ancak 2. (aber) fakat; ~ sein (mit) basbasa kal-mak; schon ~ bilc; F.r stellt ganz ~. Kimscsi yok. Wer ~ steht, bekommt den Teufel zum Gefährten. Yalmziann ar-kadasi seytan olur. Spr. j-n ~ lassen l. yalmz basina birakmak; tek koymak 2. (in Ruhe lassen) rahat birak-mak; Ein junges Mädchen kann man nicht mit e-m jun(,e:i Mann -^ lassen. Atesle barut bir arada olmaz. Spr. -•ührigbleiben kuru hasina kalniak Ich bin ~ (d.li. ohne Be- gleitung) hierliergekommen. ßuraya yalmz geldim. ganz ~ kcndi kendine; kendi basina; hodbehot; et. nicht ~ be- Külligen können yalniz ba; edememek; Wohnen Sie dort ganz allein? Orada y.ilmz basimza mi oturuyorsunuzy a;/es ~ machen müssen isi Allaha kalmak; nicht "... sondern auch yainiz degil, aym zamanda da; Er ~ macht mehr Lärm als ... 0 yalniz basina ... den fazia gürültü yaplyor

  • Türkçe

   (a'layn)
   yalnız, tek başına

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.