aktiv ne demek? aktiv nedir? aktiv anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   aktiv

   Türkçe

   etkin-aktif-faal

  • Türkçe

   {ak'ti:f} etkin, aktif, faal .

  • Türkçe

   aktif, faal, etkin; çalışkan; muvazzaf

  • Türkçe

   l. faal, aktif, gayretli, cahskan, mütcsebbis, hareketli 2. pratik, ameli, fiili; fiilen, etkir, 3. mit. inuvazzaf; faal hizmctte 4. gr. etken, malum, aktif 5. (lebhaft) caki gibi; keskin, ruhlu 6. (einsatzbereit) militari 7. (offensiv) Fb. sarjli; -e Bestechung rüsvet verme; -es Wahlrecht jiir. secme hakki; ~ vorgehen harekete gecme^; ~ sein l. ehem. (bse) etkimek 2. mi7. faal hizmette bulunmak 3. (Student) bir üniversite birliginin üyesi olm.;sich vom-en Leben zurückziehen elini etegini cekmek; S n gr. malum fiil; etken eylein; aktif ^a p/.; Sbestand m H mevcudat ve matlubat; aktif -ieren aktiflestirmck 9ismus m aktivizm, etkincilik, fiiliye ^ist(ln/) m militan ^ität/faaliyet, faili-yet, etkinlik, gayret, aktivite, keskinlik, tescbbüs; ~ ent- falten; ~ an den Tag legen faaliyet göstermek; aktifles-mek; Mangel an ~ tesebbüssüzlük, cansizlik °saldo m alacak bakiyesi

  • Türkçe

   (ak'ti:f)
   etkin, aktif, faal

  • Almanca

   Aktiv

   Türkçe

   [das] etken çatı

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.