abtreiben ne demek? abtreiben nedir? abtreiben anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   abtreiben

   Türkçe

   madenleri tasfiye etmek-defetmek-kovmak

  • Türkçe

   {'aptraybın} sürükleyerek götürmek; kürtaj yaptırmak .

  • Türkçe

   rotadan çıkarmak; çocuk düşürmek; rotadan çıkmak

  • Türkçe

   tr, l. (z. B. Strömung e-n Schwimmer) sürükleyip gotürmek 2. (Pferd) fazia yormak 3. (Würmer) kürt dök-mek 4. (Leibesfrucht) cocuk dü^ürmek 5. (Metall) techn. tasfiye etm. 6. (Galerie im Bergbau) insa etm., kazmak 7. (Weidevieh) yayiadan asaglya güderek sürrnek 8. (a. intr.) (Schiff) rotasindan ayirmak (ayrilmak); abgetrie-ben; -e Frucht ceninisakit; düsük –end med. abortif°hütte / (bei Metallbearbeitung) kalhane Qung f iskati cenin; cocuk düsürme; e-e ~ vornehmen cocuk düsürmek; e-e ~ vornehmen lassen cocuk aldirmak 2ungs.mittel n med. abortif iläc

  • Türkçe

   (v.) ('aptraybın)
   sürükleyerek götürmek; kürtaj yaptırmak

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.