abstimmen ne demek? abstimmen nedir? abstimmen anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   abstimmen

   Türkçe

   akort etmek-ayarlamak-renkleri uyuşturmak

  • Türkçe

   {'apştimın} ayarlamak, akort etmek; oya koymak .

  • Türkçe

   oy vermek, rey vermek; akort etmek; uydurmak

  • Türkçe

   l. (auf e-e Norm) uydurmak; muvafakat ettirmek; ayarlamak 2. parl. rey vermek; oyunu kullanmak; äraya müracaat etm. 3. (in Einklang bringen) akort etm. 4. (Farben) barıştırmak, benzetmek, asorti etm. 5. (aufeinander) tertiplestirmek, koordine etm., H karşılastırmak 6. (et. m. j-m) sözleşmek, uzlaşmak 7. (über) bşi reve koymak; abgestimmt (farblich) barışık, asorti

  • Türkçe

   (v.) ('apştimın)
   ayarlamak, akort etmek; oya koymak

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.