absetzen ne demek? absetzen nedir? absetzen anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   absetzen

   Türkçe

   yere indirmek (Korb usw.); satmak (Waren);
   çıkarmak (Hut); görevden almak, azletmek (Beamte);
   tahtından indirmek; dudağından çekmek (Trinkgefäß);
   indirmek (Fallschirmjäger, Mitfahrer usw.); yazı
   yazmaya son vermek (Feder); çökeltmek (Chem

  • Türkçe

   {'apzetsın} yere indirmek; (şapka) çıkarmak; görevinden almak; àra vermek, durmak; tie. (piyasaya) sürmek, satmak .

  • Türkçe

   yere indirmek; satmak; işten çıkarmak; tahttan indirmek; durmak, ara vermek; çökeltmek; durmak, ara vermek; satırbaşı yapmak

  • Türkçe

   tr. l. (Korb usw.) yere indirmek 2. (Waren) satmak, sürmek 3. (Hut usw.) cikarmak 4. (Beamte, Angestellte) isinden i;ikarmak; azletmek; el cektirmek 5. (Herrscher) talittan indirmek; haletmek 6. (Trinkgefäß) dudagindan cekmek 7. (Fallschirmjäger, Mitfahrer usw.) indirmek; Ch. silkelemek 8. (Feder) yazi yazmaga son vermek feir. yazi yazmagi inkitaa ugratmak 9. (nicht rechnen) bsi hesaptan düsmek; iskonto etm. 10. a.ehem. teressiip ettirrnck; cökeltmek 11. typ. tabetmek, basmak 12. (vom Budget) kesmek 13. (vom Spielplan, von der Tagesordnung) repertuvardan (bzw. gündemden) cikarmak 14. (absondern) ayirmak, iizaklastirmak 15. (Kurs) nall. rota vermek 16. (gegen ct.) iki seyin farklanni iyice belirtmek 17. (Gewehr) tüfegi geri almak, yere indirmek; inir. l. (pausieren) ara vermek; kesmek, durmak 2. (im Schriftstück) satirbasi yapmak 3. (in der Rede) sözüne devam etmemek 4. (vom Land) naul. käradan aynimak; sfc/1 ~ l. mit. düsmandan Slyrilmak 2. a. ehem. teressüp ctm.; cokelmek, posalamak 3. F uzaklasmak; Es setzt noch et. ab! F l. Dayak yiyeceksini 2. Yagmur yagacak-mis. ohne abzusetzen l. bir cirpida (oturusta) 2. nefes almadan; bir solukta 3. kalemi elden birakmadan; abge-setzt (König) mahlu; tahtindan indirilmis

  • Türkçe

   (v.) ('apzetsın)
   yere indirmek; (şapka) çıkarmak; görevinden almak; ara vermek, durmak; tie. (piyasaya) sürmek, satmak

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.