absehbar ne demek? absehbar nedir? absehbar anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   absehbar

   Türkçe

   sonu görülebilen; anlaşılabilen; az çok yakın (Zeit)

  • Türkçe

   sonu görülebilen

  • Türkçe

   l. (Ende) sonu görülebilen 2. (erkennbar) anlasilabilen 3. (Zeit) az cok yakin. Die Folgen sind nicht ~. (Bu hareket) büyük tehlikelere yol acar. in er Zeit az cok yakin bir istikbalde -en l. (Ende) gözle g5rmek; kestir- mek; sonunu görmek 2. (j-m et.) b-ne bakarak sanatmi ögrenmek 3. (an den Augen) gözlerinden maksadini oku- mak 4. (von) sarfmazar etm.; hesaba katmamak; nazan itibara almamak; bir tarafa birakmak; es abgesehen haben (auf) (canina, hayatina) kastetmek; hedef tutmak; b-ne, bse göz koymak; s.a. abgesehen

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.