abschrecken ne demek? abschrecken nedir? abschrecken anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   Abschrecken

   Türkçe

   ani soğutma-şok soğutma-çeliğe su verme

  • Almanca

   abschrecken

   Türkçe

   çeliğe su vermek; korkutmak; gözdağı vermek;
   yıldırmak; soğuk su katmak veya üzerine su
   dökmek (Speisen)

  • Türkçe

   {'apşrekın} korkutmak, yıldırmak

  • Türkçe

   yıldırmak, caydırmak, vazgeçirmek; soğuk suya sokmak

  • Türkçe

   l. b-ni korkutarak bsden vazgecirmek; gözdağı vermek; yıldırmak 2. (Metalle) su vermek 3. (Speisen) soğuk su katmak veya üzerine dökmek; Das darfe-n nicht ~. işin güclüğünden yılmamalı.

  • Türkçe

   (v.) ('apşrekın)
   korkutmak, yıldırmak

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.