abschneiden ne demek? abschneiden nedir? abschneiden anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   abschneiden

   Türkçe

   kesmek-kesip koparmak-kesip çıkarmak-kırmak (Hoffnung)-bir neticeyi elde etmek

  • Türkçe

   kesmek

  • Türkçe

   l. kesip koparmak 2. mil. a) (Rückzug) ricat attini kesmek b) isolieren) tecrit etm., irtibatini kesmek . (Wort) sözünü kesmek 4. (Ehre) aysiyetini ihläl etm. . (Möglichkeit) inikänmi selp etmek 6. (Hoffnung) ümitlerini kirmak 7. (Weg) a) (abkürzen) kestirme yoldan git- ek b) (Räuber) yol esmek 8. sii veya bu neticeyi elde etmek; gut ~ (bei Wettbewerb) iyi dereceler kazanmak °er m techn. kesici

  • Almanca

   Abschneiden

   Türkçe

   {'ap-snaydn} kesip koparmak .

  • Türkçe

   (v.) ('ap-snaydn)
   kesip koparmak

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.