abschlagen ne demek? abschlagen nedir? abschlagen anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   abschlagen

   Türkçe

   püskürtmek-geri atmak-reddetmek-vurup kesmek (Baum,
   Kopf usw)-işemek-fiyatı indirmek

  • Türkçe

   {'ap-şla:gın} püskürtmek, geri atmak; reddetmek .

  • Türkçe

   başını uçurmak; reddetmek, kabul etmemek; püskürtmek, defetmek

  • Türkçe

   tr. l. (Bäume) vurup kesmek 2. (j m den Kopf) basini ucurmak 3. (Bitte usw.) reddetmek, kabul etmemek 4. mit. defetmek, püskürtmek 5. (sein Wasser) su dökmek; işemek 6. (Gerüst) iskele sökmek 7. (Segel) naut. yelkeni asagi almak; intr. (Ware) fiyati inmek; j-m nichts ~ können yüzüne duramamak; Die Gerste hat abgeschlagen. Arpa düstü.

  • Türkçe

   (v.) ('ap-şla:gın)
   püskürtmek, geri atmak; reddetmek

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.