abrutschen ne demek? abrutschen nedir? abrutschen anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   abrutschen

   Türkçe

   aşağı kaymak; hareket etmek; gitmek; eski seviyesine
   göre kötüye gitmek (Schüler); yolunu sapıtmak (moralisch); yana kayarak düşmek (Flugzeug)

  • Türkçe

   kaymak; yana kaymak

  • Türkçe

   l. (hinunterrutschen) asagi kaymak 2. F hareket etm., gitmek 3. (z.B. Schüler) F eski seviyesine göre kötülesmek 4. (moralisch) yolunu sapitmak 5. (Flugzeug) yana kayarak düsmek 6. (sozial) itibardan düsmek 7. (Unrechtes tun) haksizlik, adaletsizlik, fenalik yapmak

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.