abreiben ne demek? abreiben nedir? abreiben anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   abreiben

   Türkçe

   ovmak; silmek; sürtmek; oğarak aşındırmak; cilalamak;
   parlatmak; cilalamak; kurutmak; çıkarmak; bertaraf
   etmek; friksiyon yapmak (Frisör)

  • Türkçe

   ovmak; silmek; kurulamak

  • Türkçe

   l. (massieren) ogmak 2. silniek, temizlemek, sürtmek 3. (wegnehmen) ogarak asindirmak 4. (Glanz geben) cilalatmak, parlatmak 5. (abtrocknen) kurulamak 6. (Rost) cikarmak; bertaraf etm. 7. (a. beim Frisör) friksiyon yapmak 8. (Pferd) atl kefelemek 9. (Kopf und Füße bei ritueller Waschung) meshetmek; sich - l. (sich frottieren) kurulanmak 2. (sich abnützen) asinmak; 06- gerieben (Münze) silik ^ung/ l. vgl. abreiben 2. (Schelte) tekdir 3. (Prügel) dayak;y-m e-e ~ verpassen l. (schel- ten) b-ne cikismak; terbiyesiiii vermek 2. (prügeln) pataklamak

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.