abrechnen ne demek? abrechnen nedir? abrechnen anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   abrechnen

   Türkçe

   hesaptan düşmek-hesaplaşmak

  • Türkçe

   {'aprehnın} hesaptan düşmek, hesaplaşmak .

  • Türkçe

   hesaptan düşmek; hesap görmek; hesaplaşmak

  • Türkçe

   l. (gegenseitig) hesap görmek; hcsaplasmak, kesismek, Odesmek, sayismak; takas tukas etm.; (volks- lüml.): ödes gödes olm. 2. (abziehen) hesaptan indirmek kismak 3. (bereinigen) düzeltmek, tasfiye etm. Mit dein werde ich schon noch einmal ~/ Onunia payiasilacak kozum varl abgerechnet l. (unter Abzug) sarfmazar 2. (ohne Berücksichtigung) hesaba katilmaksizin Qung f l. hesaplasma 2. (Abzug) tenzi], tenkis, indirme, cikarma, H dekont 3. (Zettel) nota 4. bilanco 5. (Verrechnung) kliring, takas 6. ßg. intikam 7. (Liquidation) tasfiye; ~ halten (m. j-m) hesabiin gormek; b-le hesaplasmak; in ~ bringen hcsaptan indirmek "ungs.stelle / l. kliring bürosu; takas odasi 2. tasfiye bürosu

  • Türkçe

   (v.) ('aprehnın)
   hesaptan düşmek, hesaplaşmak

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.