abnehmen ne demek? abnehmen nedir? abnehmen anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   abnehmen

   Türkçe

   almak-çıkarmak-azalmak-zayıflamak-azaltmak-teslim
   almak-kaldırmak-indirmek-azaltmak-endişeden kurtarmak-tesellüm etmek-para sızdırmak-kilo kaybetmek-
   toplamak-koparmak-andiçirmek-satın almak-zorla almak-
   kesmek-devşirmek-çözmek-kabul etmek-küçülm

  • Türkçe

   {'apne:mın} almak, çıkarmak, kaldırmak; azalmak; zayıflamak .

  • Türkçe

   kaldırmak, çıkarmak; (para) almak; satın almak; azaltmak; yemin ettirmek; teslim almak; inanmak, yutmak, yemek; üzerine almak; azalmak; kilo kaybetmek, zayıflamak

  • Türkçe

   tr. l. kaldırmak (a. Verband); çıkarmak (a. Hut); indirmek, sokmek 2. (Telephonhörer) eline almak; telefon acmak 3. (Körperglied, Bart usw.) kesmek 4. (gewaltsam) zorla almak 5. (kaufen) satın almak 6. (Siegel) jur. cözmek, refetmek, fekketmek 7. (Maschen) azaltmak 8. (e-e Sorge) endişeden kurtarmak 9. (Versprechen) söz almak 10. (Eid) yemin ettirmek; ant içirmek 11. (Lieferung) teslim almak; tesellüm etm.; kabul etm. 12. (Obst) toplamak, koparmak, devsirmek 13. (Parade) gecit resmini kabul etm. 14. (j-m zuviel) fazla ödetmek 15. (j-m e-e Arbeit) isi bir baskasinin yerine yapmak 16. (j-rn Geld) para sizdirmak; satın atmak; yutmak 17. (im Spiel das Geld) F dekave etm.; V: kazımak 18. (j-m et. glauben) F inanmak 19. (Ball) Ftb. ayagindan topu kapmak 20. (Beichte) günah çıkarmak 21. (Waren) satın almak 22. (ohne Obj.) Ka. kesmek; intr. l. (an Körpergewicht) zayiflamak; kilo kaybetmek; erimek 2. (Mond) kücülmek 3. (Tage) kısalmak 4. (weniger werden) azalmak, eksilmek 5. (untergehen) zeval bulmak 6. (Hitze) düşmek; Das nimmt dir niemand ab. Bu yalanı kimse yutmaz.

  • Türkçe

   (v.) ('apne:mın)
   almak, çıkarmak, kaldırmak; azalmak; zayıflamak

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.