ablesen ne demek? ablesen nedir? ablesen anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   ablesen

   Türkçe

   okumak-toplamak-gizlice okuyarak kopya etmek

  • Türkçe

   okumak

  • Türkçe

   l. (Raupen) ayiklamak 2. (vom Blatt) käglttan,yüzünden okumak 3. (abschreiben) gizlice okuyarak kopya etm. 4. (j-m et. an den Augen) a) (Eigenschaft) bs b-nin yüzünden akmak; bsi b-nin yüzünden okumak; bs gözlerinden, suratindan belli olm. b) (Wunsch) ifade edilmemis bir arzuyu derhal yerine getirmek c) (Wut) agiz buriin birbirine kansmak; Man kann ihm die Ehrlich-keit am Gesicht ~. Kalbinin temizligi cehresine vurmus; j-m jeden Wunsch an den Augen ~ bir dedigini iki etme-mek; Inissüdiyle beslemek, Man kann ihm schon am Ge-sicht ~, was für ein Mensch das ist. Yüzü ne adam oldugunu söylüyor. Ne adam oldugu yüzünden belli.

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.