ablenken ne demek? ablenken nedir? ablenken anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   ablenken

   Türkçe

   yolundan çevirmek-yön değiştirmek-saptırmak-oyalamak-
   nazarı dikkatin çevrilmesine neden olmak-kaldırmak
   (Verdacht)

  • Türkçe

   {'aplenkın} yolundan çevirmek, saptırmak; dikkatini başka yöne çevirmek .

  • Türkçe

   yolundan çevirmek, yönünü değiştirmek, saptırmak; oyalamak, avutmak; konuyu değiştirmek

  • Türkçe

   l. yolundan cevirmek; saptirmak; istikametini degistirmek 2. (Lichtstrahlen) inhiraf ettirmek 3. (Auf-merksamkeit) oyalamak; nazan dikkatin cevrilmesine sebep olm.; avundurmak 4. (Verdacht) kaldirmak; k-den celerek baskasma cevirmek 5. (z.B. zur Ecke) Fb. celmek 6. (von e-m Thema) lakirdi kanstirmak; abgelenkt zihni dasinik °ung / l. (des Lichtes) inkisar, kirilma 2. (Zer-streuung) egienme, oyala(n)ma, distraksyon ^ungs.kratt/ inhiraf kuvveti "ungs.manöver n a.mil. oyalama hare-keti; sasirtma manevrasi "ungs.Winkel m inhiraf acisi

  • Türkçe

   (v.) ('aplenkın)
   yolundan çevirmek, saptırmak; dikkatini başka yöne çevirmek

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.