ableiten ne demek? ableiten nedir? ableiten anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   ableiten

   Türkçe

   yolunu değiştirmek-çevirmek-döndürmek-yolunu akıtmak-türevini almak-çıkarmak

  • Türkçe

   {'aplaytın} çevirmek, döndürmek; sonuç çıkarmak .

  • Türkçe

   yönünü değiştirmek; sonuç çıkarmak; türetmek

  • Türkçe

   l. hedefinden cevirmek 2. (FluB) irmaga baska bir istikamet vermek; yatagini degistirmek 3. gr. cikarmak, istikak ettirmek, türetmek 4. (Ergebnis) netice istidläl etm.; sonuc cikarmak 5. (seine Herkunft von ... ~) b-nin neslinden olm. 6. math. müstakkini almak; türetmek; sich ~ (aus, von) l. bsden cikmak, gelmek 2. (Wort) türe(til)mek; abgeleitetes Wort türev °ung/ l. gr. istikak, türem, türetme 2. math. müstak, türev; -en pl. von dem gleichen Grundwort ayni kokten türemis kelimeler~ungs.angrin1 m mit. sasirtma taarruzu ~ungs.strom m phys. kol akimi; müstak cereyan 2ungs.verlust m techn. akitma zayiati (ad. fircsi)

  • Türkçe

   (v.) ('aplaytın)
   çevirmek, döndürmek; sonuç çıkarmak

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.